e-Protech Oy on 2010 perustettu kotimainen konsultointiin ja projektinjohtoon erikoistunut yritys, joka toteuttaa kiinteistöjen turva- ja automatiikkalaitteiden kokonaisvaltaisia ratkaisuja, sekä on kumppanina energiasäästöprojekteissa konsultoinnista aina valmiiseen lopputulokseen asti.

e-Protechin lähtökohtana tekemiselle on tunnistaa asiakkaan tarpeet ja tarkoituksenmukaisimmat ratkaisut sekä auttaa asiakasta toteuttamaan ne. Onnistumisen merkkinä voidaan pitää pysyviä ja pitkäaikaisia asiakassuhteita.

Nyt e-Protech on ottanut uuden askeleen kohti kokonaisvaltaisempaa palvelua kohti terveellisempiä olosuhteita yhdistämällä voimansa One1:sen ja suomalaisten isojen energiayhtiöiden kanssa yhteisen Energy Shift brändin alla.

Yhteyshenkilöt

Antti Hieta

044 336 6582
antti.hieta@eprotech.fi
Projektipäällikkö
Energiansäästöhankkeet

Erno Kero

040 359 4901
erno.kero@eprotech.fi
Projektipäällikkö
Pääkäyttäjä- ja valvomopalvelut

Esa Ketola

050 362 8787
esa.ketola@eprotech.fi
Myyntipäällikkö

Juha Minkkinen

0400 351 214
juha.minkkinen@eprotech.fi
Asiakkuusjohtaja
Mittausjärjestelmät Energiansäästöhankkeet Energiantuotantojärjestelmät

Jukka Hiltunen

045 257 9705
jukka.hiltunen@eprotech.fi
Toimitusjohtaja
Turva- ja mittausjärjestelmät Energiansäästöhankkeet Energiantuotantojärjestelmät

Matias Honkavuori-Oksanen

045 891 3747
matias.honkavuorioksanen@eprotech.fi
Projektipäällikkö
Turva- ja mittausjärjestelmät

Mika Rantala

050 478 2320
mika.rantala@eprotech.fi
Etähallinnan asiantuntija

Sanni Koskela

044 3848 889
sanni.koskela@eprotech.fi
Projektiassistentti

Tatu Lehtinen

040 194 4676
tatu.lehtinen@eprotech.fi
Projektipäällikkö
Turva- ja mittausjärjestelmät Energiansäästöhankkeet

Näin Energy Shift toimii

1

  • Katselmukset
  • Esisuunnittelu
  • Tuotantovaihtoehtojen
    kartoitus
  • Laskelmat
  • Kannattavuustarkastelu

2

  • Energian käytön ja
    operoinnin suunnittelu
  • Tekninen suunnittelu
  • Elinkaaripalvelujen
    kehittäminen
  • Palveluiden luominen

3

  • Hankintapalvelu
  • Teknologiatoimitus
  • Investoinnit
  • Projektinhallinta ja
    -valvonta
  • Käyttöönotto

4

  • Energian käytön
    seuranta ja hallinta
  • Huolto- ja ylläpitopalvelut
  • Etävalvonta,
    vikailmoitusten koordinointi
    ja toiminnan ohjaus
  • Raportointi
    Korvausinvestoinnit